Haber

İtalya Başbakanı Meloni ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, ortak güvenlik için çalışmaya devam etme konusundaki güçlü iradelerini ifade ettiler.

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon görüşmelerinde, iki müttefik ülke olarak ortak güvenlik için çalışmaya devam etme ve zaten yoğun olan ortaklığı bölgesel, Avrupa ve çok taraflı düzeyde yeniden başlatma konusundaki güçlü iradelerini ifade ettiler.

Meloni ile Erdoğan arasındaki telefon görüşmesine ilişkin İtalya Başbakanı’ndan yazılı açıklama yapıldı.

Başbakan Meloni’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebrik ettiğini yinelediği açıklamada, liderlerin ikilinin yakın çıkarlarına vurgu yaptıkları belirtildi.

Açıklamada şu sözler yer aldı:

“Her iki lider de iki müttefik olarak ortak güvenlik için çalışmaya devam etme ve zaten yoğun olan ortaklığı bölgesel, Avrupa ve çok taraflı düzeyde yeniden başlatma konusundaki güçlü iradesini ifade etti. Yakında tekrar görüşme fırsatı bulma umudu dile getirildi.”

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığından iki liderin görüşmesine ilişkin yapılan açıklamada, İtalya Başbakanı Meloni’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim başarısını tebrik ettiği ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını dilediği belirtildi.

mustafakemalpasahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu