Haber

Muş’ta HDP İl Merkezi önünde oturma eylemi sürüyor

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağlara götürülmesinden HDP’yi sorumlu tutan aileler, parti il ​​genel merkez binası önünde oturma eylemine devam etti.

HDP İl Müdürlüğü önünde toplanan aileler, “Halk düşmanı parti”, “Çocuklarımızı vereceksiniz”, “Ah HDP ya PKK”, “Türkler ve Kürtler kardeştir, HDP birdir” gibi sloganlar attı. hain”, “Milleti dolandıran parti”, “Anneler direniyor”, “Yeter artık”. “Düşün” ve “Yeter, çocuklarımızı rahat bırakın” yazılı pankartlar taşıdılar.

Ebeveynler, fotoğraflarını taşıdıkları çocuklarını teslim etmeye davet edildi.

Ayten Koçhan, gazetecilere, 2 yıldır harekete geçerek çocuklarının sesini duyurmaya çalıştıklarını söyledi.

Çocuklarının peşinde olduğunu belirten Koçhan, “Biz çocuklarımızı PKK’dan, HDP’den istiyoruz. Artık çocuklarımızın hasretine dayanamıyoruz. Yeterince anne baba ağladı. Onların çocukları güzel yerlerde, bizimkiler güzel yerlerde.” Dağların zirvesi Evladım gel devlete teslim ol. Senin yolun yol değil, neyin peşindesin? “Bu bir Türk-Kürt davası değil. Geri dönün ve devlete sığının.” dedi.

Şahinaz Özcan, oğlundan 7 yıldır haber alamadığını belirterek, “Ben çocuğumu HDP’den ve PKK’dan istiyorum. Dağda tek kişi bile kalmayana kadar eylemimizi sürdüreceğiz. Atilla, sesimi duyarsan” dedi. ses ver, gel devlete teslim ol, bu Kürt davası değil, senin dağda ne işin var?” “Bu boş bir davadır. Gelsinler, devlete teslim olsunlar.” söz konusu.

haber-biga.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu